logo
0
Grozs tukšs
 x 
Grozs tukšs
Tālr. izziņām: +371 67-288-246
Veikala adrese: Rīga. Pulkveža Brieža 15, 5.stāvā

Ceļojums ap acīm: maršruti un līdzekļi.

Глаза - зеркало душиAcis – bez šaubām ir pati izteiksmīgākā sejas daļa. Acis var atklāt ne tikai par mūsu dvēseles bagātību, bet arī to,ko daudzas sievietes labprāt paslēptu – vecumu. Kontaktējoties, skatiens parasti fiksējas uz sarunbiedra acīm. Sanāk tā, ka acis un zona ap tām ir kā mūsu „ vizītkarte”. Plakstiņiem un ādai ap acīm ir īpaša struktūra, tā ir ļoti plāna un jūtīga, pstāvīgi ir pakļauta kaitīgās vides iedarbībai, un tieši tādēļ šajā zonā sāk parādīties pirmās novecošanās pazīmes, nogurums, pietūkums un stress. Bet pateicoties mūsdienīgām tehnoloģijām, kas ļauj zinātniekiem radīt jaunus dažādus kosmētiskos līdzekļus, ar šo problēmu var cīnīties.
Un tātad, kā „dvēseles spogulim” uzdāvināt koptu izskatu, stāsta Svetlana Šabaļina, direktore un pasniedzēja „Skaistumkopšanas profesionālajā vidusskolā.” „Skaistumkopšanas profesionālajā vidusskolā.”.

Pirmais, kam vairums cilvēku pievērš uzmanību, skatoties spogulī un sūdzās – ir āda ap acīm. Tomēr, neskatoties uz piedāvāto plašo klāstu mūsdienu tirgū, ne vienmēr ir nodrošināta pareiza kopšana maigai acu ādai. Šeit ir nepieciešami ne tikai speciālie līdzekļi, bet arī pareiza, kvalificēta kopšana.
Anatomijas stunda.
Āda ap acīm ir īpaša. Tā ir pakļauta nemitīgai mehāniskai iedarbībai: gribot, negribot visas emocijas mēs izsakām ar acīm – miedzam, smaidam, vai nedod Dievs – lejam rūgtas asaras. Otrkārt, plakstiņi izpilda aizsargfunkciju, attīra acs gļotādu. Turklāt, tā nav līdzīga nevienai citai ādas struktūrai un no fizioloģijas viedokļa, tai nav pēdējā slāņa – zemādas tauku slāņa.

Paraorbitālās zonas ādas struktūrai ir vairākas anatomiskās īpatnības:
- Plakstiņu āda ir tikai pusmilimetru bieza, kas ir par 4 reizēm plānāka kā sejas āda
- Tauku dziedzeru skaits pamazs
- Derma, salīdzinoši neliels daudzums kalogēnu šķiedru
- 22 mīmiskie muskuļi nodrošina plakstiņu kustību, 14 no tiem piedalās katrā mirkšķināšanas reizē. Un dienā kopumā notiek 10 000 mirkšķināšanas kustības.

Lai ieviestu „ topogrāfisko „ skaidrību izrunāsim, ka āda ap acīm nozīmē tā ādas daļa, kura atrodās uz orbitālo kauliņu robežas. Varētu teikt, ka šajā zonā ir ļoti svarīga vēna, kura ir vajadzīga, lai nodrošinātu acu zonas labu izskatu. Šo asinsvadu labi var redzēt bērniem. No tā, uz acs centru iet ļoti tievi diegveidīgi asinsvadi, kuri apgādā plakstiņus ar barības vielām. Tas viss ir ļoti svarīgi no tā viedokļa, lai pareizi lietotu līdzekļus un procedūras acu kopšanā.

Pievērsīsim uzmanību biežākām problēmām un iespējamiem problēmu risinājumiem ( kosmētika un masāža ).

Acu pietūkums.

Iemesli:

 • Nepareiza kŗēma uzklāšana. Ja krēmu uzklāj par daudz, biezā kārtā, tas izjauc dabīgo vielmaiņu, un no šādas ādas kopšanas Jūs nebūsiet ieguvēji. Ja krēmu uzklāj tuvu skropstām – tad iespējams, ka tas var iekļūt acīs. Acu krēmus parasti uzklāj pa orbitālo kauliņu.

Arī pareiza krēma uzklāšanai ir savi ieteikumi. Un šeit galvenais ieteikums ir – neiet pret dabu. Asins plūsma pa vēnu sākās no acs iekšējā kaktiņa ( no deguna puses ), pēc tam iet pa augšējo plakstiņu uz ārējo malu un pabeidz apli pie apakšejā plakstiņa.

  • Kosmētikas noņemšana vakaros ar ļoti treknu pieniņu ( vai arī ar līdzekli priekš ūdensmoturīgās kosmētikas ), īpaši tad, ja tas nokļūst acīs. Uz acs ābola parādās plēvīte, kura traucē normālai limfas cirkulācijai.
  • Alerģiskās reakcijas uz dekoratīvo kosmētiku.
  • Pārāk daudz šķidruma pirms gulētiešanas.
  • Nepareiza poza miega laikā.

Tikai pēc tam, kad šie iemesli tiks novērsti, var sākt aizdomāties par nieru mazspēju, vai citām veselības problēmām, kuras provocē acu tūsku.

KOSMĒTIKA

MASĀŽA, PROCEDŪRU ELEMENTI

Ieteicams lietot želejveidīgos līdzekļus – tie mazāk rada pietūkumu.

Ja klāt krēmu, tad labāk no rīta.

Limfodrenāžas masāža, akcentējot visu darbību uz acu pietūkumu.

Limfatisko kolektoru stimulēšana, kas atbid par acs stāvokli. Kakla masāža.

Plastificējošās aļģu maskas.

Aukstuma maskas – brilles.

Tumšie loki.

 

Iemesli:

 

Nepietiekama asins cirkulācija, venozais sastrēgums ( jeb skābekļa trūkums ), nogurums un vispārējs fizioloģiskais nogurums. Banāli ieteikt daudz pastaigas un labu, dziļu miegu. Ja tādas iespējas nav, tad kosmetologs noteikti palīdzēs.

 

KOSMĒTIKA

MASĀŽA, PROCEDŪRU ELEMENTI

Preparāti, kuri satur sastāvdaļas, kuras stimulē mikrocirkulāciju, spēj ādā noturēt ūdeni un starpšūnu telpu turpretī atbrībo no ūdens uzkrāšanās.

Venozā drenāža. Aktīva masāža, kuras laikā tiek stimulēta asins cirkulācija.

Skābekļa procedūras.

 

Turklāt ir cilvēki, kuriem tumšie loki ir ģenētiski iedzimti, neatkarīgi no veselības stāvokļa.

 

Pigmentācija.

 

Iemesli:

 

Visbiežāk ģenētiskie, citreiz hormonālie iemesli. Tomēr šī sejas daļa bieži ir pigmentācijas zona, tā saucamās pigmentācijas brilles. Tādēļ, sauļojoties obligāti jālieto stipri saules aizsargkrēmi. Neatstājiet šo zonu bez aizsardzības, nēsājot pat brilles : jau radušos pigmenta plankumu izbalināt ir grūti. Ja nav īpašo aizsarglīdzekļu acu zonai, var lietot sejas krēmu ar SPF aizsardzību.

 

KOSMĒTIKA

MASĀŽA, PROCEDŪRU ELEMENTI

Līdzekļi ar balinošu efektu. Šo preparātu nelielo popularitāti var izskaidrot ar to, ka tā ir nepieciešama nelielam cilvēku daudzumam, un neizslēdzami arī ar savu sarežģītumu (ievadot krēmā balinošos komponentus, nepieciešams zināt oftalmoloģijas nianses )

Balinošās procedūras, ķīmiskie pīlingi

 

Ptoze: augšējā plakstiņa un ārējo acs kaktiņu noslīdēšana.

 

Iemesli: Ar vecumu kalogēna – elastīna slānis tiek bojāts, āda zaudē elastību un turgoru. Īpaši tas ir novērojams cilvēkiem ar gravitācijas tipa novecošanos.

 

KOSMĒTIKA

MASĀŽA, PROCEDŪRU ELEMENTI

Objektīvi kosmētika maz palīdz.

Liftinga masāža. Aktīva darbība pieres zonā, tā kā pieres muskuļu tonuss atbild par augšējā plakstiņa stāvokli. Plakstiņu un vaigu stimulēšana. Sejas fitnesa – masāžas elementi. Modulējošās maskas.

 

Mīmiskās krunciņas ( zosu kājiņas ).

 

Iemesli: orbitālās muskulatūras hipertonuss.

 

 1. Rodās, ja bieži miedz acis, tuvredzība, profesijās, kurās iet slodze uz acīm ( darbs pie slikta apgaismojuma, pie kompjūtera, ar palielinošām ierīcēm, kosmetologs, starp citu tai skaitā ).
 2. Stresa situācijas, nespēja atslābināties. Tas ir redzams tad, ja cilvēks, kurš mierīgi guļ, aizvērtie plakstiņi ir samiegti un raustās.

 

KOSMĒTIKA

MASĀŽA, PROCEDŪRU ELEMENTI

Preparāti ar miorelaksējošu effektu ( tā saucamie botoksa preparāti, piem.,acetilheksapeptīds – 3)

Antistressa masāžas elementi. Kustības, kuras atslābina acs muskulatūru. Punktu masāža.

Fiksējošās maskas, maskas – parsēji, maskas – plāksteri, kalogēna maskas.

 

Pievēršiet uzmanību jaunu sastāvdaļu iekļaušanu AINHOA kosmētikā : magnētiskā bumbiņa, kura aktivizē serumu, kad to uzklāj, mīksta otiņa, kura atslābina acs muskulatūru; un saraina otiņa intensīvakai iedarbībai.

 

Epidermālās krunkas ( vecuma ).

 

Iemesli: ādas uzbūve, nepietiekamavai nepareiza acu ādas kopšana .

 

Vecuma ierobežojumu izmantot krēmus acu ādas kopšanā faktiski nav. Ja runa iet par brīdinājuma preparātiem , tad , jo ātrāk tos sākt lietot, jo labāk. Šodien, kad daudzi jau no bērnības ilgu laika periodu pavada pie datora, nav nekā slikta, ja 18 – 20 gadus jauni cilvēki sāks izmantot vieglas mitrinošās želejas vai līdzekļus, kuri noņem saspringumu un pietūkumu. Tas nāks tikai par labu.

 

Bet uzreiz pievērsties stimulējošai kosmētikai, pat , ja ir zināms, ka iedzimtība šajā ziņā nav īpaši laba un pastāv risks, ka ātri parādīsies krunkas, ir absolūti nevajadzīga. Pilnīgi pietiek aizsargāt ādu, novēršot nevēlamos simptomus. Jo agrāk sākat profilaksi, jo vēlāk sāks attīstīties problēma un vieglāk to būs risināt.

 

KOSMĒTIKA

MASĀŽA, PROCEDŪRU ELEMENTI

Barojoši liftinga krēmi, koncentrāti, serumi ( ar retinolu, AHA – skābēm, ikru ekstraktu utt.) Šeit galvenais uzdevums ir ražotājam – parūpēties, lai to iedarbība būtu maksimāli maiga.

Liftinga masāža, stimulējoša fibroblastu darbību. Specialā masāža pret krunciņām. Ķīmiskie pīlingi, barojošās maskas ar pretnovecošanās elementiem.

 

Jaunām meitenēm sākt izmantot intensīvo kosmētiku un maskas ap acīm , var tikai izņēmuma gadījumos, piemēram, dodoties uz svarīgu pasākumu, kad vajaga steidzīgi novērst noguruma un miega trūkuma pazīmes. Bet sievietei gados, kurai ir nepieciešama jau intensīvāka kopšana un īpašas rūpes, nevajadzētu aizmirst lietot maskas vienu reizi nedēļā. Jebkurā ķermeņa daļas kopšanā – sejai, kaklam, acīm, nevajadzētu aizmirst, ka ir jāizstrādā sistēma. Ja lieta ir iesākta, tā jāturpina.

 

Kur var iemācīties acu masāžas tehnikai un padziļināt zināšanas par acu ādas kopšanu?

 

Skaistumkopšanas Profesionālajā vidusskolā. Effektīvi risināt acu ādas problēmas , tiek aicināti kosmetologi uz speciālo apmacības tehniku „ Paraorbitālā masāža un diagnostika „.

 

Apmācības cena : 135 euro

 

LINK MASTERCLASS

LINK BEAUTYSCHOOL

Musu kontakti

Pulkveža Brieža 15, 5.stāvā
    Rīga
    Latvija
E-mail:
    info@ainhoa.lv    
Tālrunis:
    (+371) 67-288-246
Mobilais:
    (+371) 26-556-816